//////

Archive for Kwiecień 2012

Udając się do pośrednika w obrocie nieruchomościami, mamy nadzieje, że pośrednictwo pomoże nam przy sprzedaży naszej nieruchomości w okresie stosunkowo dużego zastoju w dziedzinie handlu nieruchomościami. Jeżeli jednak chcemy, aby pośrednik podjął skuteczne działania w sprawie znalezienia kupca na naszą nieruchomość, a następnie finalizacji całej transakcji, powinniśmy wybrać umowę pośrednictwa z tak zwana wyłącznością. Pośrednicy preferują tego rodzaju właśnie umowy, bowiem są one z jednej strony skuteczniejsze w działaniu, z drugiej zaś zapewniają pośrednikowi wynagrodzenie za dobrze wykonaną prace i większe bezpieczeństwo samej współpracy z klientem. Dla klienta taki rodzaj umowy też jest bardziej korzystny, bowiem biuro pośrednictwa będzie starało się bardzo znaleźć kupca na dana nieruchomość, jeżeli jego pracownicy wiedzą, że są wyłącznymi gospodarzami oferty i nie stanie się tak, że klient nagle zerwie umowę – wtedy cała praca agencji i wysiłek jej pracowników idą na marne. Dlatego przy innych rodzajach umów pośrednictwa agencja nie widzi powodów angażowania się w sprzedaż danej nieruchomości, mając tylko iluzoryczne szanse na jakakolwiek prowizję.

Niezależnie od tego czy jesteśmy zainteresowani zakupieniem działki czy mieszkania, będziemy musieli skorzystać z możliwości zakupu najlepszej dla nas oferty. Każdy z nas posiada oczywiście inne gusta i jest zainteresowanym innymi nieruchomościami. Niestety nie zawsze będzie w stanie nas zainteresować kawalerka, ponieważ będziemy posiadali pragnienie skorzystania z możliwości zamieszkania w dużej przestrzeni. Zatem jeżeli chcemy zakupić coś, co nas interesuje, to najlepiej będzie skorzystać z usług jakiegoś biura nieruchomości, które będzie na pewno w stanie polecić nam odpowiednią nieruchomość. Zakupienie jej nie będzie dla nas trudne, ponieważ w większości przypadków jest to tylko formalność. Najtrudniejszy jest wybór najlepszej dla nas nieruchomości. Jednak, jeżeli wiemy co chcemy, to nie będziemy musieli się już niczym martwić. Każdy z nas zasługuje na wszystko co najlepsze, nawet na odpowiednie nieruchomości, które jak wiadomo są naszym towarzyszem od bardzo wielu długich wieków, jak i nie dłużej.

W ciągu ostatnich miesięcy znacznie spadła aktywność większości deweloperów w naszym kraju, jeśli chodzi o realizacje nowych inwestycji na rynku związanym z budowa nowych mieszkań. Taka sytuacja jest spowodowana kilkoma czynnikami, jednak do głównych należy to, że deweloperzy starali się zrealizować jak najwięcej tego rodzaju inwestycji do końca miesiąca kwietnia 2012 roku, kiedy to zaczęła obowiązywać nowa ustawa, zwana deweloperską, a mówiąca o nowych zasadach relacji na kierunku klient – deweloper. Deweloperzy uważali po prostu, że nowe rozwiązania prawne w tej kwestii nie będą dla nich do końca korzystne, woleli więc zakończyć jak największą ilość inwestycji mieszkaniowych do czasu, kiedy właśnie zacznie obowiązywać nowa ustawa. Obecnie więc celem numer jeden większości deweloperów w naszym kraju jest sprzedaż jak największej ilości przygotowanych już do sprzedaży mieszkań, a dopiero potem realizacja nowych inwestycji mieszkaniowych – a co za tym idzie, zakup kolejnych działek budowlanych.